تماس با ما :32225974_034         email : omoorsha@omoorsha.kermancity.ir

در جلسۀ جشنواره پیشواز شهر از نوروز، «پیشران» تأکید شد:

لزوم تکمیل پروژه‌های شهری پیش از آغاز سال جدید

 

در جلسۀ طرح پیشواز شهر از نوروز، «پیشران»، بر لزوم تکمیل پروژه‌های شهری پیش از آغاز سال جدید، تأکید شد.

 

به گزارش کرنا، معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان و جانشین رییس جشنواره پیشواز شهر از نوروز «پیشران»، در جلسه‌ای که به همین منظور، با حضور مدیران سازمان‌های زیرمجموعۀ معاونت خدمات‌شهری و معاونان خدمات‌شهری مناطق پنج‌گانه شهرداری، برگزار شد، ضمن تشکر از مدیران شهرداری به‌خاطر برگزاری مطلوب آیین آغاز جشنواره پیشواز شهر از نوروز، «پیشران»، افزود: سرپرست شهرداری هم بر اجرای هرچه بهتر این جشنواره با هدف آماده‌سازی شهر برای نوروز و پیشبرد پروژه‌های شهری، تأکید دارند.

محمود ایرانمنش، با اشاره به اینکه با شروع جشنوارۀ «پیشران»، امور تنظیف، رنگ‌آمیزی جداول و هرس درختان با سرعت بیشتری در مناطق در حال اجراست، خاطرنشان کرد: اقدامات ما در قالب جشنوارۀ «پیشران»، شامل اصلاح، بهسازی و انجام کارهای لازم در دو مقیاس کلانِ شهر و محله‌های کرمان انجام می‌شود که با حضور حداکثری نیروهای اجرایی در محله‌ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته برای اسکان مسافران در ایام نوروز، چند پارک اختصاص می‌یافت، ادامه داد: ولی امسال تصمیم گرفتیم فقط دو پارک «مسافر» و «پردیسان قائم(عج)» برای اسکان مسافران درنظر گرفته شود و خدمات و امکانات در این پارک‌ها به‌طور ویژه فراهم شود؛ ضمن اینکه سایر پارک‌های سطح شهر هم اصلاح و بهسازی می‌شود و برای استقبال از مهمانان نوروزی آماده خواهد شد.

جانشین رییس جشنواره پیشواز شهر از نوروز «پیشران»، با اشاره به رنگ‌آمیزی جداول در تمام مسیرهای اصلی شهر، خاطرنشان کرد: پروژه‌های عمرانی مناطق باید هرچه سریع‌تر به پایان برسد یا در آستانۀ نوروز، متوقف شود.

ایرانمنش افزود: از ابتدای اسفندماه، مجوز حفاری به‌ویژه در معابر اصلی شهر داده نخواهد شد.

وی یادآور شد: مسافران، کاری به عملکرد متفاوت مناطق شهری ندارند؛ هرچه در سطح شهر ببینند به نام شهر کرمان در ذهن‌شان ثبت می‌شود؛ بنابراین، همۀ معاونت‌ها، سازمان‌ها و مناطق باید کمک کنیم که تصویر مثبت و زیبایی از شهر کرمان در ذهن مسافران نوروزی نقش ببندد.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، با تأکید بر ضرورت بهسازی ورودی‌های شهر، بهسازی و رفع ایرادات سرویس‌های بهداشتی، جمع‌آوری متکدیان و رفع موارد سد معبر، افزود: هرجا نیاز به ورود سایر ارگان‌هاست؛ ازجمله در زمینۀ ساماندهی سگ‌های بلاصاحب که پنج ارگان متولی این موضوع هستند، باید از آنها مطالبه شود.

ایرانمنش، بر لزوم تعیین‌تکلیف دکه‌ها به‌ویژه در بلوار «22 بهمن»، همچنین سرعت‌بخشی در راه‌اندازی بازارچه‌ها به‌خصوص آماده‌سازی بازارچۀ پارک جنگلی «شهید باهنر» برای عید نوروز، تأکید کرد.

وی، بر لزوم سرعت‌بخشی در جمع‌آوری خاک‌ونخاله‌ها از سطح مناطق و همچنین لزوم ساماندهی، رنگ‌آمیزی و اصلاح ایستگاه‌های اتوبوس، تأکید کرد.

جانشین رییس جشنواره پیشواز شهر از نوروز «پیشران»، بیان کرد: مجموعه‌ای تحت عنوان بازپیرایی شهری با مدیریت «ایمان سیف‌الهی» تشکیل شده که هرجا در سطح شهر نیاز به اصلاح و بهسازی باشد، اقدام می‌کنند.

دبیر جشنواره پیشواز شهر از نوروز «پیشران» نیز در این جلسه، با تأکید بر لزوم توجه بیشتر به جزییات در سطح شهر، بیان کرد: گاهی مسایل بسیار جزیی می‌تواند نارضایتی ایجاد کند؛ در همین راستا، به‌روزرسانی تابلوها و بنرهای سطح شهر و همکاری دستگاه‌هایی که دارای بیلبورد در سطح شهر هستند، برای بهسازی این بیلبوردها، ضروری است.

محمدمهدی حمزه‌پور، خاطرنشان کرد: اصلاح و بهسازی نورپردازی ساختمان‌های دستگاه‌های اجرایی در سطح شهر، به روشنایی شهر کمک ‌می‌کند و باید این موضوع از دستگاه‌های اجرایی مطالبه شود.

وی تأکید کرد: به‌روزرسانی تابلوهای راهنمای مسیر در سطح شهر، ضروری است؛ وقتی گردشگر وارد شهر می‌شود باید بتواند با استفاده از همین تابلوها مسیر خود را پیدا کند.

دبیر جشنواره پیشواز شهر از نوروز «پیشران»، خاطرنشان کرد: تکمیل پروژه‌های نوروزی و آماده‌سازی آنها پیش از آغاز سال جدید، بسیار مهم است؛ اگر پروژه‌ای تا بیست‌وچهارم اسفندماه کامل نمی‌شود، بهتر است اصلاً آن را شروع نکنیم.

گفتنی است؛ طرح جشنوارۀ پیشواز شهر از نوروز، «پیشران»، با هدف آماده‌سازی شهر برای نوروز 1403، از چهارم بهمن‌ماه آغاز شده و تا پانزدهم فروردین‌‌ماه سال آینده ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
سه شنبه, 21 فروردين 1403 07:22
رونمایی از مجسمه «فارابی» در ابتدای بلوار «فارابی»/ رونمایی از اثر هنری «وداع آخر»...
دوشنبه, 20 فروردين 1403 05:33
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان: آتش‌نشانان سرمایه‌های اجتماعی شهر هستند معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان گفت:...
دوشنبه, 06 فروردين 1403 05:25
مدیرعامل شهربازی کرمان خبر داد: بازگشایی شهربازی کرمان از هفتم فروردین‌ماه   مدیرعامل شهربازی...
یکشنبه, 27 اسفند 1402 08:45
مدیر واحد خدمات و تأسیسات شهرداری کرمان خبر داد: بهسازی و زیباسازی وضعیت شهر،...
یکشنبه, 27 اسفند 1402 08:43
مدیرعامل شهربازی کرمان خبر داد: اجرای پروژه دیوار شیشه‌ای و نصب ۹ دستگاه بازی...
چهارشنبه, 23 اسفند 1402 07:02
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد: مدیریت حوادث چهارشنبه‌سوری توسط مجموعۀ معاونت خدمات‌شهری شهرداری‌...
شنبه, 12 اسفند 1402 08:21
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان با اشاره به برودت هوا: تمام نیروها و امکانات شهرداری...
شنبه, 12 اسفند 1402 08:21
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان با اشاره به برودت هوا: تمام نیروها و امکانات شهرداری...
پنج شنبه, 10 اسفند 1402 06:20
با توجه به اعلام هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران در...
سه شنبه, 08 اسفند 1402 06:20
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان گزارش داد: اقدامات مناطق پنج‌گانۀ شهری برای جمع‌آوری آب‌های سطحی...
پنج شنبه, 03 اسفند 1402 04:13
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد: ایجاد زیرساخت مناسب برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی  ...
پنج شنبه, 26 بهمن 1402 05:20
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، عضو هیأت‌مدیره و بازرس اتحادیه سازمان‌های خدمات‌شهری شهرداری‌های کشور شد...