تماس با ما :32225974_034         email : omoorsha@omoorsha.kermancity.ir

برگزاری طرح «پیشران» با هدف نوروزی زیباتر

 

صبح امروز، در نشست هم‌اندیشی معاون خدمات‌شهری شهردار و برخی مدیران شهرداری کرمان با نمایندگان برخی از ارگان‌های متولی گردشگری، طرح پیشواز شهر از نوروز «پیشران» با هدف نوروزی زیباتر و امن‌تر، بررسی شد.

 

به گزارش کرنا، معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، در این نشست که با حضور نمایندگانی از اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان، نیروی انتظامی و اتاق اصناف کرمان برگزار شد، گفت: این نشست، با توجه به ضرورت هماهنگی دستگاه‌های اجرایی دخیل در آماده‌سازی شهر برای نوروز برگزار شده تا با اجرای باکیفیت طرح پیشواز شهر از نوروز «پیشران»، نشاط اجتماعی بیشتری را در عید نوروز و ماه مبارک رمضان، شاهد باشیم.

محمود ایرانمنش، برگزاری آیین شروع رسمی این طرح را ساعت ۹ چهارشنبه چهارم دی‌ماه اعلام کرد و گفت: در آیین شروع این طرح که با حضور استاندار محترم و مدیران‌کل دستگاه‌های اجرایی مربوط و مدیران و کارکنان شهرداری برگزار می‌شود، ماشین‌آلات، تجهیزات و نیروی انسانی شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی مرتبط، به نمایش گذاشته خواهد شد.

وی با بیان اینکه مقرر شده حدود ۱۰۰۰ نفر از نیروهای شهرداری، شهر را محله‌به‌محله برای ایام نوروز آماده کند، گفت: در این طرح گروه‌هایی متشکل از کارگران تنظیف، رنگ‌آمیزی، شست‌وشو و تعویض جداول مسیر، هرس و فرم‌دهی و شست‌وشوی درختان، لکه‌گیری وغیره، تمام محله‌های کرمان را برای نوروز امسال پاکیزه و آماده خواهند کرد.

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خاطرنشان کرد: با تأکید شهردار محترم، بهبود وضعیت سرویس‌‌های بهداشتی عمومی شهر نیز در دستور کار است.

ایرانمنش همچنین، با بیان اینکه درخصوص ستاد تنظیم بازار نوروز با اصناف همکاری خواهیم داشت، گفت: شهرداری در ادامه همکاری مستمر خود با نیروی انتظامی، بر ارتقای سطح این همکاری در امسال تأکید دارد؛ با این هدف که به مسافران نوروزی اطمینان دهیم که کرمان، یک شهر خوب و امن برای گردشگری است.

در ادامه این نشست، معاون گردشگری میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان گفت: حساسیت زیادی برای ایام نوروز امسال در کرمان وجود دارد و دستگاه‌های متولی بالادستی نظارت بیشتری بر این مهم در کرمان خواهند داشت؛ بنابراین، مانند سایر ارگان‌های متولی حساسیت زیادی در این خصوص داریم.

محمدحسین تجلی، با بیان اینکه نصب تابلو و اطلاع‌رسانی و احداث سرویس‌های بهداشتی در کرمان، جزو کارهای مهم و مورد نیاز  است که باید برای ایام نوروز به‌صورت ویژه در نظر گرفته شود، افزود: باید شهر، پاکیزه‌تر و منظم‌تر از همیشه باشد؛ به‌ویژه اینکه گردشگران را با شهرها و استان‌های اطراف مقایسه می‌کند.

وی ادامه داد: میراث فرهنگی استان کرمان، برای ایام نوروز، برنامه‌هایی به نام «نوروزگاه» دارد که مبتنی بر جشن‌های سنتی نوروز است و سعی داریم این برنامه‌ها بخش‌هایی داشته باشد که برای همه اقشار به‌ویژه کودکان و نوجوانان جذاب باشد.

تجلی، با تأکید بر اینکه باید با برنامه‌ریزی‌های مشترک از کارهای موازی و مشابه اجتناب کنیم، اظهار داشت: از شهرداری می‌خواهیم در تبلیغات محیطی با ما همکاری کند و در کنار بنرهای خوش‌آمدگویی و معرفی جاذبه‌های گردشگری که خود دارد، بیلبوردهایی را هم در اختیار ما بگذارد تا بتوانیم از این ظرفیت شهری استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ساماندهی متکدیان و دستفروشان نیز در این ایام لازم است، افزود: حضور اقشاری که چهره شهر را نازیبا می‌کنند، موجب آزار شهروندان و گردشگران است و برای رفع این مشکل باید تدابیر موثری توسط دستگاه‌های متولی اندیشیده شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان ادامه داد: راسته‌بازار کرمان و میدان گنجعلیخان، همیشه نظافت می‌شود، اما به‌دلیل تجمع مردم در این ایام، تنظیف این مکان‌ها باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

تجلی، درخصوص آمادگی حضور اداره‌کل میراث فرهنگی در آیین شروع طرح پیشواز شهر از نوروز «پیشران» شهرداری کرمان نیز گفت: یگان حفاظت میراث اداره‌کل میراث فرهنگی و افراد مربوط در این زمینه، در این مراسم شرکت خواهند کرد.

نماینده اتاق اصناف کرمان نیز در این نشست، از آمادگی اصناف به‌ویژه اصناف بازار کرمان در کنار سایر اعضای ستاد نوروزی خبر داد.

 گنجعلی‌خانی، بر تأمین سرویس‌های بهداشتی در تمام ورودی‌ها و مکان‌های گردشگرپذیر، تأکید کرد و اظهار داشت: بروشور راهنمای مسافران و توزیع آن مهم است و باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مانند سال‌های گذشته در کنار شهرداری و سایر ارگان‌های متولی هستیم، گفت: ما هم در همایش طرح پیشران شرکت خواهیم کرد.

نماینده نیروی انتظامی کرمان نیز در این نشست، گفت: پایگاه‌‌هایی برای تامین امنیت در نقاط مختلف شهر به ویژه مکان‌های پرترددد و مسافرپذیر، مستقر خواهیم کرد.

مهدی قصاب‌زاده ادامه داد: این پایگاه‌‌های نیروی انتظامی در پارک «مسافر» واقع در ورودی کرمان از سمت جاده تهران، میدان «بیرم‌آباد» واقع در ورودی از سمت جاده قدیم ماهان، ورودی جاده زرند، پارک «مادر»، «گلزار شهدا» و بوستان «پدر» نصب و مستقر خواهند شد که نیازمند همکاری ارگان‌های مرتبط در خصوص تأمین برق و آب این پایگاه‌ها (کانکس‌ها) هستیم.

قصاب‌زاده اظهار داشت: ما نیز در آیین آغاز طرح پیشران شرکت خواهیم کرد.

رییس کمیسیون گردشگری و صنایع‌دستی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان نیز در این نشست، گفت: عید امسال، عیدی متفاوت برای کرمان است؛ چرا که اتفاقات اخیر در کرمان، وظیفه ما را برای تامین امنیت روانی افرادی که کرمان را برای سفر انتخاب می‌کنند، بیشتر کرده است.

محمدرضا بهرامی، برگزاری نمایشگاه گردشگری کشور در بهمن‌ماه جاری را در تهران فرصت مناسبی برای معرفی بهتر کرمان و جذب گردشگر دانست و افزود: برای حضور پررنگ در این نمایشگاه، برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه ما در حال حاضر ۱۰ اثر ثبت یونسکو داریم، اظهار داشت: با این وجود کرمان، مقصد گردشگری نیست و ما هم به همین دلیل طرحی تحت عنوان کرمان ۱۴۰۴ آماده کردیم که رویداد‌محور است و در آن سعی کردیم کل جاذبه‌های گردشگری استان کرمان را با برگزاری رویدادهای مختلف به سایر استان‌ها و شهرهای کشور معرفی کنیم.

رییس گردشگری و صنایع‌دستی اتاق بازرگانی استان کرمان، بر تعریف پیوست‌های رسانه‌ای تأکید کرد و افزود: باید بتوانیم حداقل استان‌های مجاور را از رویدادهای اطراف‌مان مطلع و کرمان را به‌عنوان یک مقصد گردشگری معرفی کنیم.

وی گفت: در حال تدوین بانک اطلاعاتی مصوری از هتل‌ها، اقامتگاه‌های بومگردی و دیگر مکان‌های گردشگری استان هستیم تا به‌صورت بروشور یا QR کد در اختیار مسافران قرار دهیم.

بهرامی ادامه داد: ستاد سفر کشور امسال مسئولیت بازاریابی و تبلیغات سفر را به عهده ما گذاشته و ما هم در این زمینه نیازمند کمک و همکاری شهرداری کرمان، میراث فرهنگی و صدا و سیما هستیم تا این کار را به خوبی انجام دهیم.

وی بر هماهنگی بیشتر تمام ارگان‌هایی که در ایام نوروز برنامه دارند تاکید کرد و گفت: شهرداری، اتاق بازرگانی، میراث فرهنگی، ارشاد و هفت‌باغ علوی و دیگر ارگان‌های ذی‌ربط باید یک تقویم مشترک برنامه‌های نوروزی تنظیم کنند تا برنامه‌های آنها همزمان نباشند و عموم مردم و مسافران، از آن بهره‌ببرند.

دبیر ستاد نوروزی شهرداری کرمان نیز در این نشست، با ابراز امیدواری از اینکه امسال نوروز خوبی را با کمک همه ارگان‌های متولی در کرمان رقم بزنیم و با اشاره به نمایشگاه گردشگری که قرار است برگزار شود، گفت: حضور پررنگ در این نمایشگاه با برنامه‌ریزی دقیق ممکن است.

مهدی حمزه‌پور، بر آموزش و توجیه تخصصی کسانی که می‌خواهند در این نمایشگاه شرکت ‌کنند، تأکید کرد و اظهار داشت: شرکت‌کنندگان باید طراحی و شعار واحد داشته باشند تا حضورشان بهره‌وری بیشتری داشته باشد.

دبیر ستاد نوروزی شهرداری کرمان ادامه داد: اجرای یک برنامه خوب و باکیفیت، نیازمند یک تولید محتوای خوب است و به این منظور باید از توان تمام استان و به‌ویژه بخش خصوصی استفاده کنیم.

حمزه‌پور گفت: تلاش می‌کنیم از نظرات، تجربیات و کمک نیروهای درگیر در مباحث گردشگری بهره ‌برده و از اطلاعات مفید آنها در شهرداری استفاده کنیم.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
سه شنبه, 21 فروردين 1403 07:22
رونمایی از مجسمه «فارابی» در ابتدای بلوار «فارابی»/ رونمایی از اثر هنری «وداع آخر»...
دوشنبه, 20 فروردين 1403 05:33
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان: آتش‌نشانان سرمایه‌های اجتماعی شهر هستند معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان گفت:...
دوشنبه, 06 فروردين 1403 05:25
مدیرعامل شهربازی کرمان خبر داد: بازگشایی شهربازی کرمان از هفتم فروردین‌ماه   مدیرعامل شهربازی...
یکشنبه, 27 اسفند 1402 08:45
مدیر واحد خدمات و تأسیسات شهرداری کرمان خبر داد: بهسازی و زیباسازی وضعیت شهر،...
یکشنبه, 27 اسفند 1402 08:43
مدیرعامل شهربازی کرمان خبر داد: اجرای پروژه دیوار شیشه‌ای و نصب ۹ دستگاه بازی...
چهارشنبه, 23 اسفند 1402 07:02
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد: مدیریت حوادث چهارشنبه‌سوری توسط مجموعۀ معاونت خدمات‌شهری شهرداری‌...
شنبه, 12 اسفند 1402 08:21
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان با اشاره به برودت هوا: تمام نیروها و امکانات شهرداری...
شنبه, 12 اسفند 1402 08:21
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان با اشاره به برودت هوا: تمام نیروها و امکانات شهرداری...
پنج شنبه, 10 اسفند 1402 06:20
با توجه به اعلام هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر احتمال بارش شدید باران در...
سه شنبه, 08 اسفند 1402 06:20
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان گزارش داد: اقدامات مناطق پنج‌گانۀ شهری برای جمع‌آوری آب‌های سطحی...
پنج شنبه, 03 اسفند 1402 04:13
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد: ایجاد زیرساخت مناسب برای تبلیغات نامزدهای انتخاباتی  ...
پنج شنبه, 26 بهمن 1402 05:20
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، عضو هیأت‌مدیره و بازرس اتحادیه سازمان‌های خدمات‌شهری شهرداری‌های کشور شد...