معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان تأکید کرد:
ضرورت تفکیک زباله از مبدأ به‌ویژه در ایام پایانی سال

 

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان گفت: تفکیک زباله از مبدأ به‌ویژه در ایام پایانی سال ضرورت دارد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، محمود ایرانمنش، با بیان اینکه در روزهای پایانی سال و با خانه‌تکانی‌هایی که طبق سنت حسنه و پسندیدۀ ما انجام می‌شود، حجم زبالۀ تولیدی شهروندان دو تا سه برابر افزایش می‌یابد، گفت: به همین دلیل از شهروندان تقاضا می‌شود با شهرداری همکاری کنند و ضمن تلاش برای کاهش میزان پسماند تولیدی، زباله‌های خود را تفکیک کنند.
وی از شهروندان خواست خانه‌تکانی را به روزهای پایانی سال موکول نکنند و گفت: انبوه زباله‌ها در روزهای پایانی سال، اشکالاتی را در خدمت‌رسانی مناسب و جمع‌آوری زباله در شهر به‌وجود می‌آورد و کار مضاعفی را به‌ویژه به پاکبانان شهرداری تحمیل می‌کند.
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان افزود: شهروندان برای حفظ بهداشت و سلامت، باید زباله‌های تَر را در زمان مقرر (ساعت 21) بیرون از منزل بگذارند.
ایرانمنش با تأکید بر تحویل پسماندهای خُشک به کلبه‌های بازیافت شهرداری گفت: شهروندان همچنین می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن «شمیز»، زباله‌های خُشک را به مأموران سازمان مدیریت پسماند شهرداری تحویل دهند.
وی درخصوص نحوۀ دریافت اپلیکیشن «شمیز» گفت: شهروندان با دانلود برنامه کاربردی «کرمون من» از قسمت «میز خدمت» سایت شهرداری کرمان به آدرس: www.kerman.ir می‌توانند از اپلیکیشن «شمیز» برای ثبت درخواست تحویل زباله‌های خُشک به مأموران سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان استفاده کنند.
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان افزود: پس از ثبت درخواست و تعیین زمان و مکان توسط شهروندان، مأموران سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان برای تحویل پسماندهای خُشک، به درِ خانه‌های شهروندان مراجعه خواهند کرد.
ایرانمنش همچنین تصریح کرد: عدم توجه به زمان‌بندی جمع‌آوری زباله و رها کردن زباله‌های تَر، در خارج از زمان تعیین‌شده، باعث انباشت زباله در کوچه‌وخیابان‌های شهر و انتشار آلودگی می‌شود.
وی بیان کرد: شهرداری کرمان برای حفظ پاکیزگی و نظافت شهر به‌ویژه در ایام پایانی سال، نهایت تلاش خود را به‌کار می‌گیرد و در این راستا خواستار همکاری شهروندان است.