معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد:
ساخت ایستگاه شماره 11 آتش‌نشانی؛ به‌زودی

 

معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، از پیگیری اختصاص زمین مناسب برای ساخت ایستگاه شماره 11 آتش‌نشانی با تجهیزات ویژه در شهرک «شهید مطهری» خبر داد و گفت: این مرکز آتش‌نشانی در آینده‌ای نزدیک ساخته خواهد شد.
به گزارش کرمان‌آنلاین، رامین امیرمداح، وسعت زمین برای ساخت این مرکز را یک هکتار دانست و افزود: این ایستگاه به پد اضطراری برای فرود بالگرد، سالن چندمنظوره و بوستان اختصاصی آتش‌نشانان مجهز خواهد شد.
وی با اشاره به قرار گرفتن این ایستگاه در شهرک «شهید مطهری»، اعتبار اختصاص یافته برای ساخت این مرکز را بیش از دو میلیارد تومان دانست و بیان کرد: بازسازی ایستگاه شماره دو در بلوار «شهید صدوقی» نیز در دست اقدام است.
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان افزود: ایستگاه شماره دو به‌عنوان ایستگاه مرکزی و ایستگاه پشتیبان با قابلیت استقرار ماشین‌آلات سنگین، اطفای حریق و امدادونجات و با داشتن امکاناتی ازجمله نردبان هیدرولیک و بالابر، از ایستگاه‌های مهم شهر کرمان محسوب می‌شود که علاوه بر بازسازی، ساختِ ساختمان اداری آن نیز از اوایل سال آینده در دستور کار قرار می‌گیرد.
امیرمداح افزود: ساختمان اداری این ایستگاه نیز در چهار طبقه با اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد تومان همزمان با بازسازی ایستگاه، ساخته می‌شود.
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان، به بازسازی ایستگاه شماره یک میدان «شهید قرنی» (قدیمی‌ترین ایستگاه آتش‌نشانی کرمان) با اعتباری بالغ بر 2.5 میلیارد تومان تا پایان سال‌جاری اشاره کرد و گفت: بازسازی و تجهیز پنج دستگاه خودروی امدادونجات و اطفای حریق نیز در دست اقدام است.
امیرمداح افزود: به‌زودی طی مراسمی با حضور مسئولان، از این تعداد دستگاه خودروی ویژۀ آتش‌نشانی رونمایی خواهد شد.
وی به افزایش 2.5 برابری بودجه سازمان آتش‌نشانی نسبت به دوسال گذشته اشاره کرد و گفت: این میزان افزایش در خرید تجهیزات و اقدامات عمرانی تأثیر مطلوبی داشته است.