تماس با ما :32225974_034        email:fava@kermancity.ir

سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان:

با اقدام به‌موقع، از آبگرفتگی نقاط حساس شهر جلوگیری شد

 

سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان گفت: با اقدام به‌موقع نیروهای خدمات‌شهری شهرداری و تمهیداتی که از قبل اندیشیده شده بود، در بخش‌هایی از شهر که قبلاً دچار آبگرفتگی می‌شد، در حال حاضر و با وجود بارش شدید باران مشکلی نداریم.

رامین امیرمداح، در پی بارندگی‌های دو روز گذشته، درخصوص اقداماتی که نیروهای خدمات‌شهری شهرداری کرمان برای جلوگیری از آب‌گرفتگی معابر شهر انجام داده‌اند، گفت: تمام همکاران ما در معاونت‌های خدمات‌شهری مناطق پنج‌گانۀ شهرداری از قبل در حالت آماده‌باش قرار داشتند و طی روزهای اخیر، کانال‌ها و جوی‌ها برای هدایت آب‌های سطحی به‌صورت مستمر پاک‌سازی و لایروبی شد.

وی افزود: علاوه بر خرید پمپ‌های ثابت، پمپ‌های سیار و تانکرها نیز آماده بودند و معاونت‌های خدمات‌شهری مناطق پنج‌گانۀ شهرداری کرمان آمادگی کامل را برای مواجهه با بارندگی داشتند.

سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان ادامه داد: با شروع بارش باران، همکاران ما دست‌به‌کار شدند و قبل از جمع شدن آب، به خارج کردن آب‌های سطحی اقدام کردند.

امیرمداح بیان کرد: با اقدام به‌موقع و تمهیداتی که در روزهای قبل اندیشیده شده بود، بخش‌هایی از شهر که قبلاً دچار آبگرفتگی می‌شد، با وجود بارش شدید باران، در حال حاضر مشکلی ندارد.

امیرمداح افزود: چهارراه «ناصریه» یکی از نقاط بحرانی در سال‌های گذشته بود که در زمان بارندگی دچار آبگرفتگی می‌شد؛ اما پمپ‌هایی که نصب شد، خوب عمل کردند و با خارج کردن آب، مشکل آبگرفتگی نداشتیم.

وی ادامه داد: در میدان «رسالت» نیز مشکل آبگرفتگی نداریم؛ همچنین جلوی دانشگاه «شهید باهنر» که در سال‌های گذشته یکی از نقاط مشکل‌آفرین بود، با توافقِ دانشگاه پمپ نصب شد و امسال هیچ‌گونه آبگرفتگی نداشتیم.

سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان با بیان اینکه انتهای بلوار «رضوان» هم دچار آبگرفتگی نشده است، گفت: تقریباً تمام نقاط بحرانی شهر کرمان که در سال‌های گذشته در زمان بارندگی‌ دچار مشکل می‌شد، امسال با خارج کردن به‌موقع آب‌های سطحی، مشکلی پیدا نکرده‌اند.

امیرمداح ادامه داد: فقط برخی کوچه‌ها به‌ویژه در بافت قدیم شهر دچار آبگرفتگی جزیی شده‌ که همکاران ما در تلاش هستند با پمپاژ سیار، مشکل این قسمت‌ها را هم برطرف کنند.

وی بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا عصرِ امروز مشکل این کوچه‌ها هم برطرف شود.

سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان با بیان اینکه نیروهای خدمات‌شهری شهرداری به‌همراه ماشین‌آلات سنگین، سبک و پمپ‌های ثابت و پرتابل برای جلوگیری از آبگرفتگی در نقاط مختلف شهر مستقر هستند، گفت: در مناطق پنج‌گانه شهر کرمان بیش از ۱۷ پمپ سیار و ۳۰ پمپ ثابت جهت آبکشی استفاده می‌شود.

امیرمداح افزود: بیش از ۱۵ تانکرِ ۳۰ هزار لیتری، ۱۴ هزار لیتری و ۱۳ هزار لیتری در سطح شهر مشغول جمع‌آوری آب‌های سطحی هستند.

سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان با اشاره به اجرای طرح جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی با توجه به اولویت مناطق شهری، یادآور شد: توصیۀ ما به شهروندان، پرهیز از رهاسازی زباله در معابر و کانال‌ها جهت جلوگیری از انسداد کانال‌ها و ایجاد مشکل در دفع آب‌های سطحی و تسهیل فرایندهای اجرایی مقابله با آبگرفتگی در زمان بارندگی است.

 

اقدامات منطقه سه برای مقابله با آبگرفتگی معابر

سرپرست شهرداری منطقه سه کرمان نیز گفت: خوشبختانه با تدابیر انجام گرفته، مشکل جدی در بارندگی‌های اخیر در محدودۀ منطقه سه وجود نداشت.

علی منظری توکلی با اشاره به اینکه طی سال‌های گذشته در زمان بارش باران شاهد آبگرفتگی در نقاط مختلف منطقه سه ازجمله میدان‌های «رسالت» و «نبوت» و محدودۀ تقاطع غیرهم‌سطح «شهید الله‌دادی» بودیم، گفت: به همت نیروهای معاونت خدمات شهری این منطقه، بیش از 10 نقطه شناسایی و عملیات لوله‌گذاری و نصب اتصالات و پمپ، حفاری و انتقال آب به نقاط پیش‌بینی‌شده، انجام شد.

وی ضمن قدردانی از حمایت‌های مهندس عالم‌زاده، شهردار کرمان و زحمات مهندس امیرمداح، شهردار سابق این منطقه در اجرای این پروژۀ مهم، به بازدید صبح امروز سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری از وضعیت آبگرفتگی محدودۀ منطقه سه و اقدامات انجام‌شده اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با وجود بارندگی‌های خوب طی 24 ساعت گذشته، با مشکل آبگرفتگی جدی در محدودۀ منطقه سه به‌خصوص در نقاط لوله‌گذاری‌شده، نبودیم.

سرپرست شهرداری منطقه سه همچنین از آماده‌باش نیروها به‌همراه تعدادی تانکر جهت جمع‌آوری آب‌های سطحی حاصل از باران خبر داد و افزود: در صورت نیاز نیروها به‌سرعت به محل مورد نظر اعزام می‌شوند و عملیات آبکشی را انجام می‌دهند.

 

اقدامات منطقه چهار برای مقابله با آبگرفتگی معابر

شهردار منطقه چهار کرمان نیز با اشاره به بارش‌های روز گذشته و امروز که موجب آبگرفتگی برخی معابر شد، گفت: کارکنان خدمات شهری شهرداری منطقه چهار با استفاده از تجهیزات آبکشی و تانکرهای حمل آب، در حال آبکشی معابر هستند.

علی عسکری با بیان اینکه عملیات آبکشی معابر تا اطمینان از رفع آبگرفتگی تمام معابرِ منطقه ادامه دارد، گفت: با استفاده از پمپ‌های سیار در مسیرهای بلوار «صبا» و خیابان «اسدابادی»، و پمپ‌های ثابت در کوچه‌های 35، 37 و 71 خیابان «شهید دستغیب»، کوچه 7 خیابان «شهید فلاح» خیابان «شهیدان ماهانی»، کوچه مسجد «صفا» و کوچه «شهید احمد دولتی»، آبکشی معابر در حال انجام است.

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
پنج شنبه, 25 دی 1399 18:01
معاون خدمات‌شهری شهردار بیان کرد:از نوآوری در حوزه خدمات‌شهری حمایت می‌کنیم معاون خدمات‌شهری شهردار...
پنج شنبه, 25 دی 1399 03:58
در بیست‌ونهمین ایستگاه پویش «افتتاح» شهرداری کرمان؛ ۱۵ کیلومتر از شبکه انتقال آب خام...
یکشنبه, 21 دی 1399 04:05
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد:ضرورت برنامه‌ریزی بلندمدت جهت حفظ فضای سبز شهری معاون...
چهارشنبه, 17 دی 1399 08:57
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری خبر داد:راه‌اندازی بازارچه محله‌ای «ابوذر»؛ به‌زودی مدیرعامل سازمان ساماندهی...
سه شنبه, 16 دی 1399 05:32
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان بیان کرد:ساماندهی دست‌فروشان یکی از اقدامات مهم سازمان ساماندهی مشاغل...
پنج شنبه, 04 دی 1399 08:11
معاون خدمات شهری شهردار کرمان خبر داد:توزیع بیش از 30 هزار ماسک در بین...
چهارشنبه, 03 دی 1399 05:33
مدیرعامل سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرمان خبر داد: برگزاری رویداد...
چهارشنبه, 03 دی 1399 05:29
در انفجار منزل مسکونی یک نفر کشته شد مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی...
چهارشنبه, 03 دی 1399 05:24
در راستای تلاش شهرداری برای ساماندهی پناهگاه نگهداری سگ‌های بدون صاحب؛سازمان‌های مردم‌نهاد برای عقیم‌سازی...
چهارشنبه, 03 دی 1399 05:19
مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری خبر داد: تعطیلی ۳۰۴ انبار...
شنبه, 29 آذر 1399 09:06
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری کرمان خبر داد: تلاش برای هدایت مراکز درمانی جهت...
شنبه, 29 آذر 1399 08:51
شهردار کرمان:مجموعه تولید گل‌وگیاه را براساس نیاز شهر توسعه خواهیم داد شهردار کرمان گفت:...

زلال نهج البلاغه

معرفی معاون