تماس با ما :32225974_034         email : omoorsha@omoorsha.kermancity.ir

طی بارندگی های اخیر بیش از دو میلیون و 900 هزار لیتر آب از سطح شهر جمع‌آوری شد

 

 

 

 

 

 

 

جانشین معاون خدمات شهری شهردار کرمان، از جمع آوری دو میلیون و 952 هزار لیتر از آب‌های سطحی حاصل از بارندگی‌های اخیر از سطح پنج منطقه شهر کرمان خبر داد.

 

طهماسبی با اشاره به بارش‌های خوب باران از جمعه گذشته در شهر کرمان، گفت: در بارندگی‌های چند روز اخیر، دومیلیون و  952 هزار لیتر آب از سطح پنج منطقه شهری از طریق پمپ، پمپاژ و جمع‌آوری شده و به نقاط در نظر گرفته شده از جمله مجموعه جنگل قائم، پارک شهید باهنر و دریاچه ابتدای مسیر دانشگاه بلدالامین انتقال داده شده است.

 

وی ادامه داد: برای جمع‌آوری آب‌های سطحی ناشی از بارندگی علاوه بر استفاده از کلیه امکانات  شهرداری‌های مناطق از جمله پمپ‌های ثابت و سیار و تانکرهای استیجاری که به تفکیک در مناطق وجود دارد، طی هماهنگی های صورت گرفته از سوی دکتر نیکویی معاون خدمات شهری شهرداری با نهادها و ارگان‌های مختلف، خوشبختانه نهادهای مختلفی از جمله  سپاه، منابع طبیعی، جهاد نصر و پیمانکاران خاص تعدادی از تانکرها و تجهیزات خود را در اختیار شهرداری قرار دادند که جای تشکر و قدردانی دارد.

 

وی افزود: علاوه بر نهادهای یاد شده، شرکت گاز نیز دو پمپ دیزل خود را در زمان آبگرفتگی‌های شدید و خاص در اختیار شهرداری قرار می‌دهد .

 

 جانشین معاون خدمات شهری شهردار کرمان، از تلاش ها و زحمات شبانه روزی کلیه نیروهای واحد خدمات شهری مناطق پنج گانه شهرداری در جمع آوری آب های سطحی ناشی از بارندگی های اخیر تشکر و قدردانی کرد.

 

طهماسبی با اشاره به بارش‌های خوب باران دو هفته گذشته در شهر کرمان گفت: در زمان یاد شده، مجموع 11 میلیون و  948 هزار لیتر آب از طریق پمپ ثابت پمپاژ شده و یا باتانکر پر و تخلیه شده است .

 

وی با بیان اینکه چند نقطه‌ی بحرانی در زمان بارندگی در شهر کرمان وجود دارد، افزود: یکی از این نقاط، چهارراه شهید باهنر بود که طی هفته های گذشته پمپ ثابتی درآن محدوده نصب و راه‌اندازی شد که امیدواریم در بارندگی‌های آتی شاهد مشکل آبگرفتگی در این منطقه نباشیم.

 

وی کوچه فرهنگ در میدان رسالت در منطقه سه شهری را یکی دیگر از این نقاط بحرانی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه به همت شهرداری منطقه سه، پمپ ثابتی در آن محدوده نصب شده است.

 

طهماسبی بولوار رضوان در منطقه دو شهری را یکی دیگر از نقاط بحرانی عنوان کرد و افزود: هم اکنون توسط شهرداری منطقه دو در این مجموعه کار اجرای لوله گذاری آغاز شده است و به زودی مشکل آبگرفتگی را مرتفع می کند.

جانشین معاون خدمات شهری شهرداری کرمان، مجموع پمپ های ثابت و سیار شهرداری را 68 عدد اعلام کرد و گفت: برای رفع مشکل آبگرفتی کوچه و معابر، تعدادی چاه جذبی نیز حفر شده است.

وی با بیان اینکه در صورت بارش مجدد باران در شهر کرمان با امکاناتی که شهرداری دارد و با کمک و همراهی ارگان‌های یاد شده، امیدواریم بتوانیم مشکل آبگرفتگی معابر را حل کنیم، ادامه داد: با این حال شهر کرمان به حالت کاسه‌ای است و به دلیل شیب نامناسب تعدادی از کوچه ها و معابر، متاسفانه بعد از هر بارندگی شاهد آبگرفتگی هستیم که امیدواریم با پمپ‌های نصب شده، حفرچاه های جذبی کمتر از گذشته شود.

 

طهماسبی یادآور شد: متاسفانه یکی دیگر از عواملی که باعث افزایش میزان آب های سطحی موجود در معابر و کوچه ها می‌شود، مربوط به ناودان عمده منازل شهر کرمان است که به سمت کوچه و خیابان طراحی و نصب شده است درحالی که باید چاهی در داخل خانه حفر و آب ناودان به چاه هدایت شود که عدم رعایت موارد فوق به حجم آبگرفتگی در کوچه‌ها می افزاید.

 

 

 

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
شنبه, 08 مرداد 1401 04:40
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد: اقدام سریع جهت رفع آب‌گرفتگی در آرامستان «بهشت کریمان»...
چهارشنبه, 05 مرداد 1401 06:40
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد: آماده‌باش شهرداری کرمان با تشدید ناپایداری‌های جوی معاون...
یکشنبه, 02 مرداد 1401 06:34
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد: همکاری شهرداری و آب‌منطقه‌ای برای انتقال پساب شهری...
پنج شنبه, 30 تیر 1401 04:35
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد: رونمایی از دو مجسمۀ «سردار دل‌ها» و «ناظم‌الاطبا»،...
یکشنبه, 11 ارديبهشت 1401 08:17
با همکاری دانشکده دامپزشکی؛ عقیم‌سازی سگ‌های بدون صاحب سرعت می‌گیرد معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان،...
یکشنبه, 11 ارديبهشت 1401 08:15
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد: ساماندهی خودروهای میوه‌فروش و دست‌فروش در ورودی‌های شهر...
یکشنبه, 11 ارديبهشت 1401 08:13
اجرای طرح پاک‌سازی معابر منتهی به مساجد و تکایا ویژۀ شب‌های قدر معاون خدمات‌شهری...
چهارشنبه, 18 اسفند 1400 07:35
معاون خدمات‌شهری شهردار کرمان تأکید کرد:ضرورت تفکیک زباله از مبدأ به‌ویژه در ایام پایانی...
سه شنبه, 12 بهمن 1400 08:49
سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان خبر داد:ایجاد خط دوم تولید کود کمپوست   سرپرست...
شنبه, 02 بهمن 1400 05:44
سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهردار کرمان خبر داد:جمع‌آوری بیش از ۱۰ میلیون لیتر آب‌های سطحی...
یکشنبه, 19 دی 1400 06:14
توسط سرپرست معاونت خدمات‌شهری شهرداری کرمان؛اقدامات شهرداری برای برگزاری مراسم بزرگداشت سردار دل‌ها تشریح...
چهارشنبه, 15 دی 1400 04:39
اقدامات شهرداری کرمان به‌منظور جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحیِ معابر در بارندگی‌های اخیر  ...